Jak urządzić kuchnię – przydatne wskazówki

Na etapie planowania kapitalnego remontu kuchni lub w przypadku, gdy naszym celem jest stworzenie przestrzeni kuchennej w nowo wybudowanym domu bądź kupionym mieszkaniu, należy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Kluczowymi z nich są: Jakie meble do kuchni chcemy wybrać? Jak chcemy zagospodarować wnętrza kuchni? Czy interesują nas modne kuchnie, klasyczne czy stylowe?

Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aby wnętrza kuchni robiły doskonałe wrażenie.

Istnieje kilka ważnych zasad, o których nie można zapominać urządzając kuchnię. Są to zasady uniwersalne i mają one zastosowanie w przypadku każdego rodzaju stylizacji. Bez względu na to, czy lubimy modne kuchnie, klasyczne, czy też cenimy sobie wnętrza kuchni stylowej, planując urządzenie przestrzeni kuchennej, warto pamiętać o takich istotnych sprawach, jak:

•      Wysoka jakość mebli

Bez względu na to, jakie meble do kuchni pragniemy wybrać, czy będą one wyznacznikiem nowoczesnego stylu, klasycznego, czy też wykreowane na stylizację retro, jedno jest pewne - powinny one odznaczać się najwyższą jakością wykonania. Ich detale muszą być dopracowane w najmniejszym szczególe. Inwestując w nie, należy wybierać takie rozwiązania, które będą służyły nam długo i bez najmniejszych usterek.

•      Ergonomiczne ustawienie mebli

Kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna. Dostęp do przedmiotów kuchennych powinien być maksymalnie łatwy. Dlatego też niezwykle istotne jest przemyślane ustawienie szafek i sprzętów AGD. Ich odpowiednia kolejność i odległość między sobą z pewnością ułatwi pracę w kuchni. Przykładem ergonomicznego ustawienia mebli jest np. sytuacja, w której szafka na talerze i szklanki znajduje się blisko zmywarki. Dzięki temu, odkładanie czystych naczyń odbywa się bez wysiłku i nie trwa zbyt długo.

•      Dobrze zorganizowane wnętrza kuchni

Szafki powinny być tak wyposażone, aby umożliwić przechowywanie różnej wielkości naczyń i urządzeń. Warto, aby część z nich posiadała gęściej rozmieszczone półki – dla niskich szklanek, koszyczków itp., a pozostałe umożliwiały ulokowanie wysokich robotów kuchennych, dzbanów itp. Dobrze zagospodarowane meble w kuchni sprawią, że wszystko będzie na swoim miejscu, a dostęp do nich nie sprawi nam żadnego kłopotu.

Pragnąc odnaleźć odpowiedź na pytanie: czy interesują nas modne kuchnie, klasyczne czy stylowe, warto przejrzeć zamieszczone na naszej stronie przykładowe aranżacje. Prezentujemy ciekawe projekty kuchni w każdym z wymienionych stylów. Przejrzyjcie Państwo zamieszczoną galerię zdjęć i odnajdźcie dla siebie stosowne rozwiązania. Sprawdźcie, który styl najbardziej Wam się podoba, a my zajmiemy się resztą. Skorzystajcie z naszych usług, a wykonamy dla Was wysokiej jakości meble kuchenne, które solidnie i rzetelnie zamontujemy. Na Państwa życzenie zaprojektujemy kuchnię Waszych marzeń, a jeśli wyrazicie chęć, pomożemy w kompleksowej jej aranżacji.

Zapraszamy do współpracy.